top of page

STOVĖJIMO ANT GALVOS PRIVALUMAI

Atnaujinta: 2023-02-10Jeigu dar nepradėjai inversijų kelionės, štai keletas faktų dėl ko turėtum ją pradėti.

1. Gerina kraujotaką.

Širdis pumpuoja iš plaučių, šviežiu deguonimi prisotintą kraują, kuris su anglies dvideginiu ir kitais šalutiniais produktais, venomis grįžta atgal į širdį. Ši, kraujo grįžimo, mažo slėgio sistema įtakojama raumenų ir žemės traukos, todėl širdis dirba didelį darbą, kad kraujas cirkuliuotų. Žmonės daro aerobiką, smarkiai šokinėja tam , kad padidintų kraujotaką venomis. Tą patį efektą galima pasiekti lengviau, be aerobikos, stovint žemyn galva gerėja kraujotaka o širdis ilsisi, kas ypatingai aktualu vyresniame amžiuje.


2. Gerinamas imunitetas.

Limfos sistema atsakinga už toksinų ir šalutinių produktų šalinimą. Atsistojus žemyn galva yra gerinama ir limfos tėkmė. Baltieji kraujo kūneliai ir limfa lengviau juda kūnu ir taip yra stiprinamas imunitetas.


3. Gerinamas virškinimas.

Atvirkštinė žemės trauka žarnynui padeda pašalinti užsistovėjusius šalutinius produktus ir dujas, taip pat ir didinama kraujo tėkmė į virškinimo sistemos organus. Stovint žemyn galva, dirba ir korsažo raumenys. Įsitempę pilvo sienos raumenys stimuliuoja žarnyno veiklą. Jeigu stovėsena kombinuojama su pilviniu kvėpavimu efektas yra sustiprinamas.


4. Mažinamas stresas.

Stovint ant galvos kraujas plūsta į smegenis yra stimuliuojama ir kankorėžinė liauka. Taip skatinamas dopamino, serotonino ir melatonino išsiskyrimas. Šie hormonai turi raminantį poveikį ir mažina stresą.

5. Skatina plaukų augimą.

Šviežias deguonis kartu su maisto medžiagomis patenka ne tik į širdį, bet ir į smegenis ir galvos sritį. Stovint žemyn galva plauko folikulai efektyviau aprūpinami maistinėmis medžiagomis, tai skatina plaukų augimą.


6. Energizuoja.

Inversijų metu, jūs ne tik gerinate kraujo tėkmę į širdį, bet ir į smegenis. Šviežias, prisotintas deguonis gerina smegenų funkciją. Štai dėl šios priežasties po inversijų jaučiate energijos antplūdį ir proto skaidrumą.


7. Didinama raumenų jėga.

Kas praktikuoja stovėsenas žemyn galva, jau pastebėjo, koks krūvis tenka pečių lankui, rankoms. Atliekant kojų nuleidimus ir pakėlimus stiprėja ir korsažo – pilvo preso ir nugaros raumenys.


8. Atpalaiduoja Nervų sistemą.

Lengvos inversijos, kurių metu kojos yra pakeltos į viršų pvz.: Žvakutė (stovėjimas ant pečių) nuramina protą ir kūną , nes stimuliuojama parasimpatinė nervų sistemą. Pažengus tas pats efektas gaunamas ir stovint ant galvos.


9. Efektyviau išsivalo energetiniai blokai.

Jeigu stovint žemyn galva atliksite pranayama (kvėpavimą) pvz. ujjayi, efektyviai išvalysite užsistovėjusią energiją. Iškvėpimas svarbiausia dalis, jis turėtų būti dvigubai ilgesnis, nes iškvepiant orą pašaliname tai, kas yra sena ir tai ko jau nebereikia, kad jį pakeistų šviežias oras. Pranayama atliekama asanose stovint žemyn galva stumia agni (vidinę ugnį) link apana (pilvo čakros), kuri atsakingą už tuštinimąsi ir blokų šalinimą, todėl inversijos kombinuotos su pranayama, yra tokios naudingos norit apsivalyti.


10. Auginamas pasitikėjimas savimi.

Dažniausiai kai pradedate mokintis stovėsenų žemyn galva – jūs susiduriate su baime. Baime nukristi, kontrolės praradimo baime (nestabilumo būsena), bijote “nusilaužti kaklą”. Persilaužimas įvyksta tuomet – kai susigyvenate su ta nepatogia būsena, atsipalaiduojate nepatogume. O su atsipalaidavimu atsiranda ir lengvumas. Ši pamoka, mano suvokimu, yra pati svarbiausia gyvenimo pamoka – atsipalaiduok nepatogume ir priimk tai, kas skirta, nepriklausomai nuo rezultato – nukrisi ar ne.


11. Ugdoma kantrybė ir fokusas.

Išmokti stovėti ant rankų – užtrunka labai ilgai. Tūkstantis valandų darbo, dovanoja kelių sekundžių balansavimo palaimą. „Ėjimas“ link stovėjimo – augina kantrybę. Tiems kas nemedituoja – stovėjimas žemyn galva puikus būdas susikoncentruoti į kūną. Reikia ypatingo fokuso (susikoncentravimo į save), kad pajaustumėte kūną, kad galėtumėte pajusti kaip balansuoti. Susikoncentruosite į savo kūno pojūtį, užsiauginsite kantrybę ir įgysite ramybę.


Nepamiškime ir saugumo. Po kiekvieno sudėtingo pratimo, t.y. pikinės asanos, turime atlikti ir kontrasanas. Jeigu stovite ant galvos, reikės atpalaiduoti įsitempusius kaklo ir nugaros raumenis – geriausia rinktis norimą plūgo variaciją. Jeigu stovite ant rankų, pastebėjote, koks krūvis tenka pečiams, todėl po jo geriausia rinktis tvistą, mano mėgstamas nusikryžiavimas, bene vienas iš universaliausių tempimo pratimų kuris atpalaiduoja nugaros juosmeninės srities raumenis ir žinoma pečius, bei krūtinę.

Atminkit kiekviena treniruotė, turi būti gerai suplanuota. Pradžioje šildome ir ruošiame kūną pikinėms asanoms, o pabaigoje atpalaiduojame kūną ir jame užsilikusias įtampas.

Likit saugios ir mėgaukitės atradimais.

117 peržiūrų0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page