top of page

RIBOJANTYS ĮSITIKINIMAI: kada aš sau draugė, o kada – priešas?


Kokios mintys kyla žiūrint į šią nuotrauką? Ką pasakytum, jei pasiūlyčiau tai išbandyti pačiai? Ar kyla panašios mintys į šias?


Aš taip negalėčiau…

Neturiu tam laiko…

Aš jau per sena…

Tokie triukai ne man…

Lengva jai – ji juk sportiška…

Matyt jos geri genai…


Mintys gali padėti, palaikyti augimą, švelniai skatinti. Tačiau mintys gali ir stabdyti progresą, neleisti išbandyti naujų dalykų ir įkalinti ten, kur gal ir nėra labai gerai, bet bent jau saugu.


KAIP ATPAŽINTI ĮSITIKINIMUS?


Įsitikinimai yra mintys apie mus ir gyvenimą, kurias suvokiame kaip absoliučią tiesą. Šias idėjas mums perdavė tėvai, mokytojai, visuomenė ar kiti svarbūs žmonės. Kita dalimi šių minčių sąmoningai ar pasąmoningai įtikėjome patys.


Šias tiesas esame linkę aršiai ginti ginčuose. Jos lemia, ką savo gyvenime darome arba ne. Atpažinti įsitikinimus galime tada, kai:

• Norime pokyčio, tačiau jis neįvyksta. Pavyzdžiui, norime pradėti sportuoti, tačiau nesiryžtame nueiti į pirmą treniruotę. Ir randame tam dešimtis priežasčių.

• Atmetame pasiūlymus, nes netikime, kad esame verti. Pavyzdžiui, gauname naują darbo pasiūlymą, bet nuvertiname save, išsigąstame nesėkmės ir atsisakome.

• Kritikuojame drąsius kitų sprendimus. Pavyzdžiui, apkalbame Simo ir Linos skyrybas, o pačios ir toliau gyvename su nemylimu Ryčiu ar smurtaujančiu Mindaugu.

• Pavydime kitam žmogui, nes sau neleidžiame to paties. Pavyzdžiui, stebime instagram’e lanksčią moterį, norėtume ir pačios tokios būti, bet netikime, kad galime.


AR REIKIA KEISTI ĮSITIKINIMUS?


Keisti įsitikinimus nėra lengva, todėl svarbu pastebėti tuos, kurie iš tiesų kenkia mūsų gyvenimo kokybei. Verta paklausti savęs, kuria gyvenimo sritimi esu nepatenkinta? Išsiaiškinus tai, metas įjungti sąmoningumą. Pasiimk rašiklį ir užrašų knygelę – ant popieriaus lapo nugulusios mintys padės lengviau išgirsti mintyse vykstantį dialogą.


Įdomu tai, kad mūsų realybę veikia vienas dėsnis. Mes galime pasiekti tiek, kiek manome, kad galime. Todėl paklausk savęs, ar ta tiesa, kuria tiki padeda tau, ar labiau kenkia ir riboja? Ar nori, kad ši tiesa taptų tavo realybe?


KAIP KEISTI ĮSITIKINIMUS?


Puslapio viršuje užsirašykite tikslą, norą ar svajonę, kuri sukasi galvoje, tačiau vis nepavyksta pasiekti. O gal nesiryžti net pradėti.


Pavyzdžiui, noriu išmokti stovėti ant rankų, BET...


Surašyk stulpeliu visas mintis, kurios kyla. Tarkim:


BET neturiu tam laiko.

BET man niekada nesisekė sportas.

BET neturiu pinigų treniruotėms.

BET gėda, ką pagalvos kiti, kai pamatys, ko nemoku.


Galima ir toliau gyventi su tokiomis mintimis. Susitaikyti, kad tas gyvenimas, kuris taip vilioja, nėra skirtas man. Jis skirtas kitiems, labiau sėkmingiems.


Tačiau galima pažaisti žaidimą „Aš esu realybės kūrėja“ ir pabandyti kiekvienam BET įsitikinimui surasti sprendimą.


KURK SAVO REALYBĘ PATI


Pirmas būdas – ką patartum draugei. Surašyk patarimus ir padrąsinimus sau, tarsi būtum geriausia draugė. Skatink švelniai, su atjauta ir tikėjimu, kad viskas pavyks.


Antras būdas – surask pavyzdžių tokių žmonių kaip tu, kuriems pavyko. Pavyzdžiui, trijų vaikų mama, kuri manė, kad neturi laiko, bet tapo fitneso čempione. Arba mergina, iš kurios vaikystėje tyčiojosi dėl antsvorio, dabar galėtų atsidurti žurnalų viršeliuose.


Trečias būdas – pasirink matyti tai, ko nori ir savo gyvenime.Įsivaizduok, kad priešais tave stovi du kibirai. Viename metai iš metų krovei įrodymus, kad sportuoti sunku. Kruopščiai rinkai argumentus iš savo gyvenimo. Pritariamai linksėjai galva, kai skundėsi sportuoti nemėgstančios draugės. Ginčijaisi su tais žmonėmis, kurie treniruotėms turi daugiau laiko nei tu. Skaitei straipsnius apie puikios formos įžymybes ir nurašei tai geriems genams.


Kitas kibiras tuščias. Jei nori keisti įsitikinimą, metas rinkti priešingus įrodymus! Nueik į tokią treniruotę, kurioje būtų smagu. Paprašyk nuoširdaus patarimo, kaip rasti motyvacijos, sportiškos kolegės darbe. Atrask socialiniuose tinkluose žmonių, kuriems pavyko pakeisti savo gyvenimo būdą. Perskaityk knygą apie judėjimo naudą. Pakviesk sporto dar neprisijaukinusią draugę kartu pradėti lankyti treniruotes. Pasilepink ir nusipirk gražią aprangą, su kuria norėsis pradėti naują sveikesnės kasdienybės etapą.


KUO NAUDINGAS NET MAŽAS POKYTIS?


Nenuvertink mažų pokyčių. Tam, kad išplauktum į jūrą, pirmiausia reikia įbristi. Net mažas pokytis, mažas pasiekimas praplečia galimybių ribas.


Pavyzdžiui, išdrįsus mokytis stovėti ant rankų stiprėja ne tik kūnas, bet ir TAVO asmenybė. Šis pratimas glaudžiai susijęs su kontrole. Kojoms kylant į viršų, įprasta galvos padėtis keičiasi, atsiranda baimė prarasti kontrolę. Kai ši baimė paleidžiama, atsiranda suvokimas, kad gali pasiekti labai daug. Tai įgalina drąsesniems veiksmams ir darbe, asmeniniame gyvenime, atrandant naujus pomėgius.


ŽINUTĖ TAU


Svarbiausią tau skirtą žinutę pasilikau pabaigai. Gyvenimas keičiasi, kai išmokstame palaikyti SAVE. Kai atrandame būdą su savimi kalbėti taip, kaip kalbėtum su geriausia drauge ar dukra. Kai suvokiam, kad kadaise mums tarnavę įsitikinimai nebetinka. Juos galime keisti, nes pesimistinės mintys nėra nuosprendis iki gyvos galvos.


Na, o jei ieškai palaikančios bendruomenės, kurioje būtų smagu ir saugu augti, prisijunk! Ne kartą įsitikinau, kad pokyčiai kūne atveria duris permainoms ir kitose gyvenimo srityse.


189 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page