top of page

ŠPAGATAS - Kaip išvengti klaidų ir padaryti špagatą greičiau?

Atnaujinta: 04-06

ŠPAGATAS – vienas gražiausių jogos ir gimnastikos elementų. Tampytis špagatui verta ne tik dėl to, kad jis atrodo gražiai, tačiau ir dėl to, kad jam tampantis atitempsite visas kojų dalis – tapsite ne tik lankstesnė, bet TAI YRA SVEIKA!!!Šiuolaikiniai žmonės dėl intensyvaus gyvenimo tempo ir sėdimo darbo jaučiasi sumedėję, ypatingai nelankstūs, net toks paprastas gyvenimiškas dalykas kaip batų užsirišimas sukelia nepatogumų, o ką jau kalbėti apie nugarai tenkantį krūvį – kai dėl sumažėjusio kūno lankstumo, ji visą laiką yra pertempta ir nuvargusi. Jeigu tai, ką pasakoju, tau artima – turėtum pradėti tampytis. O kas smagiau, kai akivaizdžius kūno padidėjusio lankstumo rezultatus galėsi įvertinti špagatu.


Dažnai špagato nepadarote todėl, kad tampotės netaisyklingai, arba netempiate tų kojos dalių, kurias reikėtų. Tempimai turėtų apimti ne tik kojų galo tempimą (pusė špagato) ir kirkšnio sritį (įtūpstas), bet ir kitas kojų dalis apie kurias papasakosiu.


KODĖL TURĖTUM PRADĖTI VASARĄ?


Geriausia pradėti tampytis špagatui vasarą, nes špagatą padarysite kur kas greičiau. Esant šiltiems orams, kūnas yra minkštesnis ir labiau atsipalaidavęs. Jeigu save stebite tai esate pajutę kiek sukaustytas kūnas būna žiemos metu, o vasarą reikia mažiau šildyti kūną ir lengviau atsitempia visos kojų dalys. Todėl špagatą padarysite labai greitai.


KLAIDA nr. 1 - Smarkiai užtrumpėjęs kojų galas. Įsidėmėkite, jeigu nusilenkus nepasiekiate rankomis žemės, ar pilvu neužgulate ant kojų - špagato nepadarysite.

Jeigu nepasiekiate rankomis žemės, jūsų kūnas šaukia SOS!!!! Šią kūno skolą privalote gražinti – nes dėl sutrumpėjusio kojų galo ilgio kenčia jūsų nugara. Ji visada yra apkrauta ir įsitempusi, turbūt tą ir jaučiate nuolatos. Taigi turėsite ne tik įsitempusį kojų galą, bet ir nugaros apačią (juosmeninę jos dalį).

Tokiems žmonėms rekomenduoju KASDIEN temti kojų galą ir nugaros apačią, kad atsipalaiduotų nugara ir nevargintų nugaros skausmai!


KLAIDA nr. 2 - sutrumpėjusi kirkšnio sritis. Dėmesio moterys! Pas dažną jūsų, dubuo yra pasviręs į priekį – ir jeigu ilgiau pastovėjus jaučiate nugaros skausmą ties kryžkauliu – tai gali būti signalas, kad jums reikia atitempti klubo lenkiamuosius ir šlaunies keturgalvio raumenis. Atkreipkit dėmesį ar įtūpstą darote užgulę pilvu ant priekinės kojos – jeigu taip, jums reikia atitempti kirkšnio sritį! Taigi įtūpste juosmuo turi būti tiesus! Taisyklingai atliktas įtūpstas su sulenkta galine koja ir kiti tai sričiai skirti tempimai, jums pagelbės. Ne tik didinsite kojų lankstumą, bet ir išvengsite galimų ar esamų nugaros skausmų.


KLAIDA nr. 3 - Įveržti klubai. Jeigu plačiame nusilenkime jūsų nugara nenusvyra į apačią, ar esate susikūprinusios jums reikia atverinėti klubus. Klubo atvėrimas nėra toks paprastas. Dėl kojų ilgio sutrumpėjimo daugelio pratimų efektyvumo nepatirsite. O taip pat yra 3 esminės klubo atvėrimo pozicijos, kurias reikia atitempti. Išorinė ir vidinė dalys bei vidinė klubo dalis su kojos rotacija į vidų. Skamba painiai, tačiau norint atpalaiduoti klubus reikia juos atirempti iš visų pusių. Ne paslaptis, kad emocijos nusistovi klubuose, todėl daugelis jūsų, po klubų atvėrimo treniruočių, jaučiate ne tik kūno, bet ir emocinės būsenos pagerėjimą.


KLAIDA nr. 4 - Įtemptos vidinės šlaunys. Taip ir jas svarbu tempti ne tik norint atlikti virvutę. Aš rekomenduoju atitempti ir vidines šlaunis, nes dėl jų įtempimo neatsiveria klubai. Kūnas yra visuma – viskas sujungta tarpusavyje. Todėl taip svarbu atitempti visą kūną.
KLAIDA nr. 5 – Nedarote ilgų špagato užlaikymų. Viena esminių taisyklių norint padaryti špagatą – tai sukurti naują ilgį, o tą įmanoma padaryti tik su ilgais išlaikymais 1 – 2 – 5 min – tiek turėtumėte sėdėti špagate, kad jungiamieji audiniai atsipalaiduotų. Nesėdėkite špagate nuo kėdžių, ir neprašykite, kad kažkas jus jėga paspaustų link žemės – susitraumuosite ir špagatą pamiršite ilgam. Visos traumos palieka įrėžius, kurie visada leidžia apie jas žinoti! Aš rekomenduoju, špagato užlaikymus daryti sėdint ant jogos blokelio ar pagalvių – taip saugu ir galite ilgiau išlaikyti špagatą. Taigi kūnas atsileis kai bus pasirengęs, tik likit nuoseklios ir tampykitės pamažu, nesukeldamos streso kūnui. Vienoms gali užtrukti mėnesį, kitoms metus ar 2 ir tai visiškai normalu, viskas priklauso nuo nuoseklumo ir įdėto darbo. Patikėkit laukti verta!!!


KLAIDA nr. 6 - Sėdimasis į špagatą neapšilus. Štai čia didelis STOP!!! Norit susitraumuoti - darykit. Tačiau noriu užakcentuoti, kad tinkamas ir ilgas (kuo ilgesnis tuo geriau) apšilimas padės jums pasiekti greitesnių ir geresnių rezultatų. Likit sveikos špagato kelionėje!


PABAIGAI.

Visos mes unikalios ir labai skirtingos. Kas tiko vienai, netiks kitai. Į kūną reikia žvelgti kaip į visumą ir tampyti jį visą. Geriausia kai įsivertinate savo silpnąsias vietas ir daugiau dėmesio skiriate joms. Jeigu tai nepavyksta pačioms – padės specialistai. Taigi Visoms smagios ir saugios kelionės špagato link.

Na, o norinčioms padaryti špagatą esu paruošusi tobulą špagato programą, kurią sudaro treniruotės skirtos atitempti visoms kojų dalims. Treniruokis kartu su manimi.


Špagato programą rasi: špagato programa | Simona Teres JOGA585 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comentarios


bottom of page