top of page

Kaip su joga sutvirtinti dubens dugno raumenis

Jogos asanų atnešama nauda, kartais yra nepelnytai nurašoma, nes nedaugelis pagrindžia ir papasakoja apie jos teikiamą visapusišką naudą ir kūnui. Daugelis jau įsitikino kaip joga keičia emocinę būseną, kaip padeda susidoroti su stresu ir kaip ji gerina gyvenimo kokybę. Taip pat lankantys intensyvias jogos klases pajuto kaip keičiasi jų lankstumas, dingsta nugaros skausmai, įtampos, bet ir tvarkosi kitos kūno problemos. Šį kart apie labai svarbią dalį dubens dugno raumenis.


Kas tie dubens dugno raumenys?


 Šie raumenys sudaro atramą šlapimo pūslei, vidiniams pilvo organams ir tiesiajai žarnai. Dalyvauja sulaikant šlapimą (kosint, čiaudint, bėgant, šokinėjant su šokdyne). Valingai ir nevalingai susitraukinėja lytiškai santykiaujant bei orgazmo metu – t.y. prisideda prie seksualinės funkcijos. Tad begalo svarbu šiuos raumenis tvirtinti tiek vyrams, tiek moterims.Kaip žinoti kad jie yra pasilpę?


Moterims po nėštumo, gimdymo, menstruacinių taurelių nešiojimo,arba su amžiumi šie raumenys silpsta arba pastebimas jų išsitempimas nuo stuburo link gaktikaulio. Ir kadangi šie raumenys palaiko  žarnyną, šlapimo pūslę ir gimdą, su raumenų pasilpimu pastebimas šių organų pasmukimas, arba išsicentravimas.  Silpstant smarkiau pastebimas ir nugaros apačios ar visos pilvo apatinės srities skausmas.


Kitas signalas kai atliekant inversijas ar pakėlus koją ir atvėrus klubą į makštį patenka oras, ir grįžus į neutralią padėtį tas oras išstumiamas su garsu.  Tokia pat situacija su oro išstūmimu būna ir lytinių santykių metu.

Tikrai būta nevienai, kad per praktiką, tas garsas  KURIS NĖRA ORO PAGADINIMAS, ne vieną moterį priverčia jaustis nesmagiai.

Tačiau nėra ko nerimauti, tai tik parodo, kad jūs turite pasilpusius dubens dugno raumenis, kurie sutvirtės su joga.


Taigi kas padeda?


Kadangi dubens dugno raumenys sinergetiškai dirba kartu su diafragma, tai labai pravartu atlikti pilvinius kvėpavimus  PRANAYAMAS, su dubens dugno užraktais (MULA BANDHA). Online treniruotėse esu paruošusi pranayamų sekas, kurios tinkamos tiems, kurie nori išmokti taisyklingai kvėpuoti. BANDHOS užraiktai gali būti naudojami ir jogos praktikose, tačiau rekomenduoju jas atlikti jau pažengus ir gerai jaučiant kūną, nes  yra per daug dedamųjų, į kurias reikia sutelkti dėmesį.


Kaip atliekamos BANDHOS?


Kad atliktumėte BANDHAS reikia įsivaizduoti, kad norite sulaikyti šlapimą ir tuštinimąsi tuo pat metu. Užuot sutempus sėdmenis fokusas į dubens dugno raumenų sutempimą ir taip pat pilvo preso raumenų sutempimą, geriausia kai oras yra iškvepiamas ir tuomet pilvas spaudžiamas link nugaros. Dažnas bandhų praktikavimas tvirtina dubens dugno raumenis, gerina laikyseną, stiprina giliuosius pilvo preso raumenis ir gerina šlapinimosi ir lytines funkcijas.Dubens dugno raumenų tvirtinimas su inversijomis


Jeigu esate apmokinti tinkamos technikos, žinosite kokia dubens teisinga padėtis ir vien dėl jos pakeitimo jūs automatiškai sucentruojate organus ir leidžiate gravitacijos jėgai atlikti darbą už jus. Taigi kasdien atliekant inversijas: Stovint ant galvos, dilbių, rankų, darant žvakutę – jūs automatiškai tvirtinsite dubens dugno raumenis. Tad šią asanų grupę rekomenduoju kiekvienai norinčiai atsistatyti po gimdymo, naudojančiai tamponus, menstruacines taureles ar tiesiog virš 30 metų ar norinčiai pagerinti pojūčius lytinių santykių metu.


Kviečiu įgyvas praktikas KAUNE, stovėjimo ant galvos workšopus, ar sportuoti savarankiškai ONLINE platformoje.78 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page