top of page

KAIP PADĖTI SAU SPORTUOTI NAMUOSE?

Online treniruotės – geriausia išeitis, kai nėra galimybių keliskart per savaitę keliauti į grupinius užsiėmimus ar sporto klubą. Jos taupo laiką, prisiderina prie individualaus dienos ritmo, fizinio pajėgumo ir tos dienos emocinio nusiteikimo.


Tad kaip padėti sau prisijaukinti sportą namuose? Šiandien pasidalinsiu keliais patarimais, kurie, tikiu, paskatins atrasti laiko ir įprasti mėgautis sveikatinančiu judesiu ten, kur esate.


LAIKYKIS TRENIRUOČIŲ DIENOTVARKĖS


Ar ankstesni bandymai sportuoti namuose baigėsi nesėkmingai? Gali būti, kad nesėkmės priežastis – režimo trūkumas. Padėk sau ir susikurk pastovią treniruočių dienotvarkę. Tam, kad susiformuotų naujas įprotis, geriausia sportuoti kasdien tuo pačiu metu. Ilgainiui kūnas atsimins ir sportuoti taps taip pat lengva, kaip ir kasryt išsivalyti dantis.


Sportas namuose neturi būti griežtas prakaito liejimas. Susikurk jaukią atmosferą, įsijunk mėgstamą muziką, apsirenk dailią aprangą ir mėgaukis tik sau skirtu ritualu. Daugiau apie ritualų naudą kviečiu paskaityti čia.


PASIRUOŠK IŠ VAKARO


Rytais kilęs tingulys ir noras ilgiau pamiegoti gali sužlugdyti net gražiausius planus. Todėl rekomenduoju pasiruošti treniruotei iš vakaro. Pasitiesk jogos kilimėlį, pasidėk aprangą ir buteliuką vandens šalia lovos ir būtinai nueik laiku miegoti. Jei kūnui trūks miego, laikytis užsibrėžtų tikslų bus gerokai sunkiau.


Jei žinote, kad rytais vos nubudę imate telefoną į rankas ir net nepastebite, kaip praleidžiate marias laiko naršydami, pergudraukite save ir pasidėkite telefoną ne prie lovos, o ant jogos kilimėlio. Susitarkite su savimi, kad socialinių tinklų naujienas galėsite patikrinti tik po treniruotės, gerdamos žaliąjį ryto kokteilį.KELK ĮVEIKIAMUS TIKSLUS


Įpročius nagrinėjantys mokslininkai pataria keltis įveikiamus tikslus. Net jei mintyse turi tikslą nubėgti maratoną, padaryti špagatą ar tiltelį ir visus nustebinti plokščiu pilvuku, pradėjus sportuoti tikslus kelk palaipsniui. Pavyzdžiui, kasdien pasportuoti dvi minutes ar bent pastovėti ant jogos kilimėlio.


Atrodo per mažai? Specialistai teigia, kad naujas įprotis neturi atrodyti kaip išbandymas. Kuo lengviau įgyvendinamas veiksmas, tuo didesnė tikimybė, kad pavyks jo laikytis ilgesnį laiką. Be to, tai galinga psichologinė gudrybė, padedanti susitarti su savimi ir išvengti vidinių atsikalbinėjimų, kodėl šiandien geriau nesportuoti.


Nustebsite, kad būtent tos dvi minutės taps proga „išsijudinti“ – ne veltui sakoma, kad gera pradžia yra pusė darbo! Kaip teigia bestselerio „Atominiai įpročiai“ autorius James Clear, „geriau padaryti mažiau, nei tikitės, negu nedaryti nieko.“

ĮSIPAREIGOJIMAI PADEDA NEPAMESTI TIKSLO


Kuriant naują įprotį įsipareigoti sau yra labai svarbu, tačiau įsipareigojimai kitiems taip pat gali padėti. Pavyzdžiui, susitarimas su drauge „atsiskaityti“ viena kitai, kai pasportuojate arba „juokinga“ bausmė už praleistą treniruotę. Tai gali tapti smagiu motyvaciniu žaidimu, kai norisi neatsilikti. Padėti gali ir viešai paskelbtas tikslas socialiniuose tinkluose ar šeimos narių informavimas apie konkretų treniruotei namuose skirtą laiką.


Mokami abonementai taip pat padeda motyvuoti save nepraleisti sporto treniruotės namuose. Užsisakyk mėnesio online treniruočių prenumeratą, įsirašyk konkretų laiką į savo darbo kalendorių ir pasižadėk laikytis plano. Jei mėgsti sau žadėti pradėti nuo kito pirmadienio ar kito mėnesio, užsisakyk prenumeratą iškart, kol dar yra motyvacijos. Ką gali žinoti, gal smalsumas pažiūrėti vaizdo įrašus nugalės jau šiandien ir įkvėps pradėti iškart, nebeatidėliojant.

KĄ DARYTI, KAI NUTINKA GYVENIMAS?


Kad ir kokią stiprią valią turėtume, visiems pasitaiko dienų, kai planai žlunga. Nesmerk savęs, jei vieną dieną nepavyko pasportuoti namuose pagal iš anksto susidarytą planą. Verčiau pagalvok, kaip gali padėti sau grįžti atgal į ritmą.


Visai kas kita, kai vadovaujamės principu „viskas arba nieko“. Norint sportuoti namuose nuolatos, tingiomis dienomis verčiau padaryti mažiau pratimų, negu apskritai nesportuoti. Padariusi vieną pratimą gal ir netapsi fiziškai stipresnė, bet sustiprinsi savo asmenybę. Lengva sportuoti, kai jautiesi puikiai. Tačiau būtent dienos, kai nesinori nieko daryti, parodo tikrąją pažangą ir gebėjimą siekti ilgalaikių tikslų.


ATRASK SAU TINKAMIAUSIĄ TRENIRUOČIŲ TIPĄ


Visos mes esame skirtingos, skiriasi ir fizinis pasirengimas, tikslai, norai. Atsipalaiduoti po įtemptos darbo dienos ar pasikrauti energijos iš pat ryto, pasportuoti intensyviau ir stangrinti kūną ar išmokti tokių naujų judesio elementų, kaip špagatas ar tiltelis… Tavo patogumui sukūriau įvairiausių treniruočių programų, kurias gali išmėginti po vieną vos už 2,99 € arba pasirinkti abonementą ir gauti prieigą prie visų įrašų už 50 € per mėnesį. Spausk čia ir išsirink pati!


Sportuodama namuose galėsi prisiderinti treniruotes ir prie tos dienos būsenos. Normalu, kad vienomis dienomis jausies energingesnė, o kitomis norėsis ramybės ir lėtų judesių. Nuo trumpų iki ilgesnių treniruočių – galėsi pasirinkti 25-45 min. trukmės programas su detaliais paaiškinimais.Prisijaukinti sportą galime net tada, kai atrodo, jog tam nėra laiko. Išbandyk online treniruotes, susikurk asmeninį ritmą, kantriai ugdyk įprotį ir mėgaukis procesu. Lankstesnis ir stangresnis kūnas, energija ir atsipalaidavimas – tiesiausias kelias į gerą savijautą, stiprią sveikatą ir tvirtą pasitikėjimą savimi. Juk tai ir yra meilė sau, tiesa? :)

174 peržiūros0 komentarų

コメント


bottom of page